| AVOIN IKÄLUOKKA | |||||
| Poliisin voimailun SM-kilpailujen kisaennätykset 2021- (klassinen jalkakyykky) | |||||
| SARJA | NIMI | TULOS | VUOSI | ||
| N57 | Tiila Oinasmäki | 92,5 | 2024 | ||
| N63 | Hanna Lindblad | 100 | 2021 | ||
| N69 | Jenny Björkström | 147,5 | 2024 | ||
| N76 | Noora Laajaj | 145 | 2025 | ||
| N84 | Sanna Hänninen | 140 | 2025 | ||
| N84+ | Siiri Tossavainen | 162,5 | 2025 | ||
| M83 | Jussi Leskelä | 190 | 2023 | ||
| M93 | Tuomas Kosonen | 267,5 | 2025 | ||
| M105 | Tuomas Kosonen | 265 | 2023 | ||
| M120 | Matias Hyttinen | 270 | 2023 | ||
| M120+ | Jari Saario | 355 | 2024 | ||
| Poliisin penkkipunnerruksen SM-kilpailujen kisaennätykset 2019- (klassinen penkkipunnerrus) | |||||
| SARJA | NIMI | TULOS | VUOSI | ||
| N57 | Eira Pajuharju | 60 | 2019 | ||
| N63 | Iida Heinonen | 80 | 2023 | ||
| N69 | Annastiina Rajaniemi | 90 | 2023 | ||
| N72 | Annastiina Rajaniemi | 92,5 | 2020 | ||
| N76 | Pauliina Suomela | 106,5 | 2023 | ||
| N84 | Pauliina Suomela | 115,5 | 2025 | ||
| N84+ | Henna Simberg | 92,5 | 2021 | ||
| M74 | Matias Rahtu | 152,5 | 2020 | ||
| M83 | Timi Wuorinen | 152,5 | 2025 | ||
| M93 | Anssi Malkamäki | 175 | 2024 | ||
| M105 | Turo Åman | 190,5 | 2023 | ||
| M120 | Matias Hyttinen | 205 | 2023 | ||
| M120+ | Pasi Lautala | 200,5 | 2024 | ||
| Poliisin voimailun SM-kilpailujen kisaennätykset 2019- (klassinen maastanosto) | |||||
| SARJA | NIMI | TULOS | VUOSI | ||
| N57 | Tiila Oinasmäki | 125 | 2024 | ||
| N63 | Saga Puroila | 135 | 2022 | ||
| N69 | Jenny Björkström | 175 | 2024 | ||
| N72 | Susanna Oikari | 170 | 2019 | ||
| N76 | Kerttu Pirhonen | 227,5 | 2023 | ||
| N84 | Sanna Hänninen | 165 | 2025 | ||
| N84+ | Henna Simberg | 170 | 2021 | ||
| M83 | Frans Hakasuo | 250 | 2024 | ||
| M93 | Anssi Malkamäki | 292,5 | 2023 | ||
| M105 | Sami Kelloniemi | 287,5 | 2023 | ||
| M120 | Arttu Savaloja | 290 | 2019 | ||
| M120+ | Jari Saario | 362,5 | 2024 | ||
| Poliisin voimailun SM-kilpailujen kisaennätykset 2021- (klassinen voimanosto) | |||||
| SARJA | NIMI | TULOS | VUOSI | ||
| N57 | Tiila Oinasmäki | 275 | 2024 | ||
| N63 | Hanna Lindblad | 290 | 2021 | ||
| N69 | Jenny Björkström | 412,5 | 2024 | ||
| N76 | Kerttu Pirhonen | 457,5 | 2023 | ||
| N84 | Sanna Hänninen | 372,5 | 2025 | ||
| N84+ | Henna Simberg | 422,5 | 2021 | ||
| M83 | Frans Hakasuo | 572,5 | 2024 | ||
| M93 | Tuomas Kosonen | 700 | 2025 | ||
| M105 | Tuomas Kosonen | 691 | 2023 | ||
| M120 | Matias Hyttinen | 715 | 2023 | ||
| M120+ | Jari Saario | 912,5 | 2024 | ||
| Poliisin penkkipunnerruksen SM-kilpailujen kisaennätykset 2011- (varustepenkkipunnerrus) | |||||
| SARJA | NIMI | TULOS | VUOSI | ||
| N57 | Sari Pöntinen | 72,5 | 2012 | ||
| N63 | Annastiina Rajaniemi | 102,5 | 2012 | ||
| N69 | Annastiina Rajaniemi | 90 | 2023 | ||
| N72 | Annastiina Rajaniemi | 112,5 | 2020 | ||
| N76 | Pauliina Suomela | 120 | 2024 | ||
| N84 | Pauliina Suomela | 115,5 | 2025 | ||
| N84+ | Henna Simberg | 92,5 | 2021 | ||
| M74 | Matias Rahtu | 152,5 | 2020 | ||
| M83 | Kimmo Hiltula | 165 | 2014 | ||
| M93 | Vili Honkanen | 196 | 2015 | ||
| M105 | Petri Kajanne | 225 | 2012 | ||
| M120 | Mikko Sipola | 220 | 2011 | ||
| M120+ | Pasi Lautala | 200,5 | 2024 | ||
| MASTERS 1 - M40 ja N40 | |||||
| Poliisin voimailun SM-kilpailujen kisaennätykset N/M40 2021- (klassinen jalkakyykky) | |||||
| IKÄLUOKKA | SARJA | NIMI | TULOS | VUOSI | |
| N40 | 76 | Satu Ylivuori | 110 | 2025 | |
| N40 | 84 | Pauliina Suomela | 75 | 2025 | |
| M40 | 83 | Pauli Rantala | 110 | 2024 | |
| M40 | 93 | Anssi Malkamäki | 230 | 2025 | |
| M40 | 105 | Jaakko Pykälistö | 210 | 2021 | |
| M40 | 120 | Ilkka Pelander | 230 | 2025 | |
| M40 | 120+ | Jari Saario | 300 | 2025 | |
| Poliisin penkkipunnerruksen SM-kilpailujen kisaennätykset N/M40 2019- (klassinen penkkipunnerrus) | |||||
| IKÄLUOKKA | SARJA | NIMI | TULOS | VUOSI | |
| N40 | 57 | Eira Pajuharju | 60 | 2019 | |
| N40 | 63 | Hanna Lindblad | 60 | 2019 | |
| N40 | 72 | Pauliina Suomela | 85 | 2020 | |
| N40 | 76 | Pauliina Suomela | 102,5 | 2024 | |
| N40 | 84 | Pauliina Suomela | 115,5 | 2025 | |
| M40 | 83 | Pauli Rantala | 90 | 2024 | |
| M40 | 93 | Anssi Malkamäki | 170 | 2025 | |
| M40 | 105 | Ari Järveläinen | 172,5 | 2025 | |
| M40 | 120 | Teppo Salomaa | 170,5 | 2025 | |
| M40 | 120+ | Pasi Lautala | 200,5 | 2024 | |
| Poliisin voimailun SM-kilpailujen kisaennätykset N/M40 2019- (klassinen maastanosto) | |||||
| IKÄLUOKKA | SARJA | NIMI | TULOS | VUOSI | |
| N40 | 63 | Hanna Lindblad | 130 | 2019 | |
| N40 | 76 | Satu Ylivuori | 130 | 2025 | |
| N40 | 84 | Pauliina Suomela | 75 | 2025 | |
| M40 | 83 | Pauli Rantala | 160 | 2024 | |
| M40 | 93 | Anssi Malkamäki | 270 | 2025 | |
| M40 | 105 | Ilkka Pelander | 261 | 2023 | |
| M40 | 120 | Ilkka Pelander | 281 | 2025 | |
| M40 | 120+ | Samuli Lahtinen | 250 | 2023 | |
| Poliisin voimailun SM-kilpailujen kisaennätykset N/M40 2021- (klassinen voimanosto) | |||||
| IKÄLUOKKA | SARJA | NIMI | TULOS | VUOSI | |
| N40 | 76 | Satu Ylivuori | 315 | 2025 | |
| N40 | 84 | Pauliina Suomela | 265,5 | 2025 | |
| M40 | 83 | Pauli Rantala | 360 | 2024 | |
| M40 | 93 | Anssi Malkamäki | 670 | 2025 | |
| M40 | 105 | Jaakko Pykälistö | 610 | 2021 | |
| M40 | 120 | Ilkka Pelander | 661 | 2025 | |
| M40 | 120+ | Jari Saario | 672,5 | 2025 | |
| Poliisin penkkipunnerruksen SM-kilpailujen kisaennätykset N/M40 2011- (varustepenkkipunnerrus) | |||||
| IKÄLUOKKA | SARJA | NIMI | TULOS | VUOSI | |
| N40 | 57 | Eira Pajuharju | 72,5 | 2015 | |
| N40 | 63 | Hanna Lindblad | 60 | 2019 | |
| N40 | 72 | Pauliina Suomela | 85 | 2020 | |
| N40 | 76 | Pauliina Suomela | 120 | 2024 | |
| N40 | 84 | Pauliina Suomela | 115,5 | 2025 | |
| M40 | 83 | Pauli Rantala | 90 | 2024 | |
| M40 | 93 | Anssi Malkamäki | 170 | 2025 | |
| M40 | 105 | Juha Makkonen | 212,5 | 2011 | |
| M40 | 120 | Juha Makkonen | 215 | 2014 | |
| M40 | 120+ | Pasi Lautala | 200,5 | 2024 | |
| MASTERS 2 - M50 ja N50 | |||||
| Poliisin voimailun SM-kilpailujen kisaennätykset N/M50 2021- (klassinen jalkakyykky) | |||||
| IKÄLUOKKA | SARJA | NIMI | TULOS | VUOSI | |
| M50 | 83 | Pauli Rantala | 110 | 2024 | |
| M50 | 120 | Jouni Nahkuri | 100 | 2025 | |
| Poliisin penkkipunnerruksen SM-kilpailujen kisaennätykset N/M50 2019- (klassinen penkkipunnerrus) | |||||
| IKÄLUOKKA | SARJA | NIMI | TULOS | VUOSI | |
| N50 | 57 | Eira Pajuharju | 60 | 2019 | |
| N50 | 72 | Sari Ahonen | 65 | 2019 | |
| M50 | 83 | Pauli Rantala | 90 | 2024 | |
| M50 | 93 | Janne-Pekka Hakala | 130 | 2019 | |
| M50 | 105 | Ari Järveläinen | 172,5 | 2025 | |
| M50 | 120 | Jouni Nahkuri | 170 | 2019 | |
| Poliisin voimailun SM-kilpailujen kisaennätykset N/M50 2019- (klassinen maastanosto) | |||||
| IKÄLUOKKA | SARJA | NIMI | TULOS | VUOSI | |
| M50 | 83 | Pauli Rantala | 160 | 2024 | |
| M50 | 93 | Janne-Pekka Hakala | 170 | 2019 | |
| M50 | 105 | Janne-Pekka Hakala | 180 | 2022 | |
| M50 | 120 | Jouni Nahkuri | 250 | 2019 | |
| Poliisin voimailun SM-kilpailujen kisaennätykset N/M50 2021- (klassinen voimanosto) | |||||
| IKÄLUOKKA | SARJA | NIMI | TULOS | VUOSI | |
| M50 | 83 | Pauli Rantala | 360 | 2024 | |
| M50 | 120 | Jouni Nahkuri | 475 | 2025 | |
| Poliisin penkkipunnerruksen SM-kilpailujen kisaennätykset N/M50 2011- (varustepenkkipunnerrus) | |||||
| IKÄLUOKKA | SARJA | NIMI | TULOS | VUOSI | |
| N50 | 57 | Eira Pajuharju | 72,5 | 2015 | |
| N50 | 72 | Sari Ahonen | 65 | 2019 | |
| M50 | 83 | Pauli Rantala | 90 | 2024 | |
| M50 | 93 | Janne-Pekka Hakala | 130 | 2019 | |
| M50 | 105 | Juha Makkonen | 205 | 2012 | |
| M50 | 120 | Juha Makkonen | 215 | 2014 | |
| MASTERS 3 - M60 ja N60 | |||||
| Poliisin voimailun SM-kilpailujen kisaennätykset N/M60 2021- (klassinen jalkakyykky) | |||||
| IKÄLUOKKA | SARJA | NIMI | TULOS | VUOSI | |
| M60 | 83 | Pauli Rantala | 110 | 2024 | |
| M60 | 120 | Jouni Nahkuri | 100 | 2025 | |
| Poliisin penkkipunnerruksen SM-kilpailujen kisaennätykset N/M60 2019- (klassinen penkkipunnerrus) | |||||
| IKÄLUOKKA | SARJA | NIMI | TULOS | VUOSI | |
| M60 | 83 | Pauli Rantala | 90 | 2024 | |
| M60 | 93 | Kari Markkanen | 115 | 2021 | |
| M60 | 120 | Jouni Nahkuri | 153 | 2024 | |
| Poliisin voimailun SM-kilpailujen kisaennätykset N/M60 2019- (klassinen maastanosto) | |||||
| IKÄLUOKKA | SARJA | NIMI | TULOS | VUOSI | |
| M60 | 83 | Pauli Rantala | 160 | 2024 | |
| M60 | 120 | Jouni Nahkuri | 235 | 2025 | |
| Poliisin voimailun SM-kilpailujen kisaennätykset N/M60 2021- (klassinen voimanosto) | |||||
| IKÄLUOKKA | SARJA | NIMI | TULOS | VUOSI | |
| M60 | 83 | Pauli Rantala | 360 | 2024 | |
| M60 | 120 | Jouni Nahkuri | 475 | 2025 | |
| Poliisin penkkipunnerruksen SM-kilpailujen kisaennätykset N/M60 2011- (varustepenkkipunnerrus) | |||||
| IKÄLUOKKA | SARJA | NIMI | TULOS | VUOSI | |
| M60 | 83 | Pauli Rantala | 90 | 2024 | |
| M60 | 93 | Kari Markkanen | 115 | 2021 | |
| M60 | 105 | Juha Makkonen | 180 | 2025 | |
| M60 | 120 | Jouni Nahkuri | 153 | 2024 | |